Nadstandardní a multidimenzionální výstava se bude konat ve všech nadzemních prostorách liberecké galerie, část výstavy z oblasti keramiky a skla bude prezentována také v prostorách Severočeského muzea v Liberci. Podobně jako v předešlém projektu bude k výstavě vydán katalog sestavený a upravený polským partnerem.
Akademie výtvarných umění Eugeniusze Gepperta ve Wrocławi byla založena v roce 1946, symbolicky i fakticky z trosek bývalé Akademie výtvarných umění a řemesel založené v roce 1932, počátky tradice akademického vzdělávání ve Vratislavi se datují k roku 1791.
V současné době je Akademie rozdělena na čtyři fakulty, je zde: fakulta malířství a sochařství, fakulta grafiky a médií, fakulta keramiky a skla a fakulta interiérové architektury a designu. V rámci těchto fakult funguje šestnáct kateder, které působí v oblasti umění a uměleckého designu. K dnešnímu dni stěny wrocławské univerzity opustilo několik tisíc absolventů, mezi nimiž jsou rovněž čeští a také liberečtí umělci.
Cílem vzdělávání na Akademii je poskytnout individuální charakter uměleckému studiu, které je odvozeno nejen od tradičního umění dané oblasti, ale také se výrazně otevírá budoucnosti v podobě integrování nových uměleckých médií. Na rozdíl od českého prostředí nevyznačuje pevnou linku mezi uměním volným a užitým. Obsah slova TRANSDESIGN má ve vztahu k výstavě dvě hlavní konotace: překračování hranic umění a designu, integraci designu a výtvarného umění a jeho první polovina „trans“ – dialog mezi dvěma vedle sebe ležícími zeměmi.
Nad výstavou převzali záštitu:
J. E. Grażyna Bernatowicz, velvyslankyně Polské republiky v ČR
ředitelka Polského institutu v Praze paní Agnieszka Kwiatkowska
hejtman Libereckého kraje Martin Půta
Ministerstvo kultury a národního dědictví Polské republiky
Úřad maršálka Dolnoslezského vojvodství