Na výstavě prezentují svá díla přední wrocławští umělci, převážně pedagogové a absolventi Akademie výtvarných umění a designu Eugenia Gepperta ve Wrocławi. Akademie Eugenia Gepperta ve Wrocławi vznikla v roce 1946 symbolicky i fakticky z ruin bývalé Akademie umění a uměleckého průmyslu založené v roce 1932. Počátky tradice akademického školství ve Wrocławi však spadají už do roku 1791. Dnes má Akademie čtyři fakulty, Fakultu malířství a sochařství, Fakultu grafiky a nových médií, Fakultu keramiky a skla a Fakultu interiérové architektury a designu, a v rámci nich sedm oborů, které zahrnují volné i užité umění. Do dnešního dne registruje několik tisíc absolventů, mezi nimiž jsou rovněž čeští i liberečtí umělci. Akademie se pokouší vtisknout uměleckému studiu individuální charakter, který vychází nejenom z uměleckých tradic wrocławského okruhu, ale otevírá se i novým médiím. Kromě výuky základních uměleckořemeslných dovedností se snaží - dle vyjádření jejího rektora prof. Jacka Szewczyka - klást důraz na rozvoj imaginace, stavět na emotivních hodnotách a inspirovat u studentů individuální přístup k řešení tvůrčích problémů. Zcela určitě patří k nejuznávanějším uměleckým školám v Polsku. V současné době zde studuje na 1100 studentů.
Na výstavě - rozsahem největší výstavě polských výtvarníků v České republice za uplynulá dvě desetiletí - jsou vedle umělců zaujímajících významnou pozici v rámci celé Polské republiky zastoupeni i mladí, začínající umělci. 54 generačně rozvrstvených autorů představuje současné umění wrocławského okruhu, zejména jeho silnou strukturální a konstruktivistickou tradici započatou v polovině 20. století, ale i moderní krajinomalbu stavějící například na tradici malířské kolonie ve Sklářské Porebě, dále figurální malbu, fotografii, tvorbu instalací, prostorových objektů a další žánry. V širším slova smyslu může výstava reprezentovat i současné polské umění vznikající v průsečíku klasických a moderních výtvarných postupů. Wrocław lze totiž chápat nejenom jako centrum polského strukturalismu a konstruktivismu, ale i konceptualismu, happeningu a nových médií.
Kurátoři výstavy za polskou stranu jsou Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki a Piotr Kielan, k výstavě vyšel česko-polsko-anglicko-německý katalog.
Název výstavy je převzat z knihy Věry Jirousové Co je tu, co tu není, nakladatelství Torst 1995.