„Výstava o výstavě je v programu galerie poněkud netradiční,“ řekla o novém projektu jeho kurátorka Markéta Kroupová a pokračovala: „tato výstava má totiž muzejní charakter. Nesetkáme se na ní s originálními výtvarnými díly, ale s texty, dobovými fotografiemi a archivními materiály, jejichž prostřednictvím bude připomenuta jak samotná významná akce ze sklonku 60. let, tak i 30 sochařů, kteří se jí účastnili.“
Výstava si zaslouží připomenutí, protože ve své době znamenala opravdu ojedinělý počin. A to nejen proto, že se podařilo pozvat tolik významných osobností a nainstalovat jejich sochy ve veřejném prostoru, ale i z důvodů politických. Období po roce 1968 nebylo pro svobodné kulturní počínání příznivé a akce ztrácela podporu vedení města. Přesto se její pořadatelé nevzdali a akci uspořádali. Odměnou byla přízeň a kladné ohlasy veřejnosti i odborníků, a to také v zahraničí.
V době trvání výstavy Socha a město 1969 obdrží každý návštěvník ke vstupence dobovou gramofonovou desku s heslem o Liberci, které namluvil Jan Schmid z tehdejší liberecké Ypsilonky a která vyšla jako součást katalogu.