Výstavy - Výstavní plán - Oblastní galerie V Liberci
HLEDAT
  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

15. 03. 2018 – 10. 06. 2018

Alberto Kalach

Master of Mexican Architecture

Alberto Kalach je bývalým kolegou Louise Barragána a stejně jako on je posedlý zahradami. A proto svoje budovy noří podobně jako Barragán do přírodního rámce. Často se ve spojení s jeho tvorbou hovoří o nekompromisním přístupu k ekologii a a snaze propojení architektury s přírodou.

Poezie, kterou jsou jeho stavby obdařeny je silným zážitkem při každé návštěvě jeho staveb, které se navíc mění ve všech  ročních obdobích. Jeho stavby jsou soudobou trestí mexické architektury, topografie, geologie a ostatních jeho tvorbu ovlivňujících faktorů.

Mistr architektury Alberto Kalach je fenomenálním umělcem ovládající své řemeslo zprvu tužkou,  později přesným zadáním a projektem a ve finále realizací s jasným rukopisem a světovým věhlasem.

Výstava je ukázkou jeho díla, jeho postupů a také atmosféry, která z jeho umění vyzařuje. Ať jde o malou stavbu nebo o mrakodrap Alberto Kalach nikdy neupustí od zapojení zeleně do architektury ani od dokonalých detailů a perfektního provedení. Výstava představí jeden objekt vytvořený v obrazech, modelu a filmu.   

 

 

 

Anahuac Puerto Aereo from TAX on Vimeo.

 ZPĚT NA PLÁN VÝSTAV