Výstavy - Archiv výstav - Oblastní galerie V Liberci
HLEDAT
  
1 2 3

19. 04. 2012 – 10. 06. 2012

JIŘÍ JIROUTEK – OSOBNOSTI ČESKÉ KULTURNÍ SCÉNY

doplněné výběrem z děl ze sbírek OGL

Výstava fotografií Jiřího Jiroutka se stává  podstatě první větší fotografickou výstavou v celé historii Oblastní galerii v Liberci. Galerie se tak otevírá pro ni novému výtvarnému médiu s vědomím, že tím může svůj výstavní program příležitostně významně obohatit, aniž by se snažila konkurovat galeriím, které se na fotografii specializují.

Výstava portrétních fotografií Jiřího Jiroutka je exkluzivní z několika důvodů - především zpřítomňuje pomíjející okamžiky vzácných setkání s významnými osobnostmi naší doby. Fotografie vznikaly v dlouhém časovém horizontu a tak mnohdy přibližují i osobnosti, kteří již nejsou mezi námi. Portrétní fotografie dávají možnost nahlédnout především do světa výtvarných umělců, malířů, grafiků, architektů a uměleckých sklářů. Umělci jsou zobrazení ve zcela neformálním prostředí svých ateliérů, které jim je blízké a ve kterém zcela mohou být sami sebou. Až na výjimky jsou zachyceni v podzimu svého života, přesto - nebo právě proto z nich vyzařuje mimořádná duševní síla. Ne náhodou bylo více než deset  portrétů oceněno mezinárodním certifikátem QEP.

Vzhledem k tomu, že část portrétů bude doplněná výtvarnými díly ze sbírky Oblastní galerie v Liberci, budou mít návštěvníci vzácnou možnost simultánně konfrontovat osobnost umělce a jeho dílo.

Vernisáž výstavy se uskuteční za účasti autora dne 19. dubna v 17.30 hodin.

Komentované prohlídky za účasti autora 10.5. a 31.5.2012, vždy v 17.00 hodin.

K výstavě vychází katalog.

 

 ZPĚT NA ARCHIV VÝSTAV