Výstavy - Archiv výstav - Oblastní galerie V Liberci
HLEDAT
  
1 2 3 4 5 6

30. 11. 2010 – 16. 01. 2011

Galina Miklínová / Lichožrouti a jiné příběhy

grafický kabinet / 30.11. - 16.1. 2011

Galina Miklínová (nar. 1970) je režisérkou, výtvarnicí animovaných filmů a ilustrátorkou. Mezi její nejznámější práce patří ilustrace knih o Harry Potterovi, ilustrace knihy Lichožrouti a večerníček O Kanafáskovi. V posledních letech nejčastěji spolupracuje s básníkem a spisovatelem Pavlem Šrutem.

Autorka vystudovala SUPŠ v Uherském Hradišti, obor užitá grafika (1984 - 1988) a Vysokou uměleckoprůmyslovou školu v Praze, ateliér filmové a televizní grafiky (1991-1997). Diplomovala autorským filmem „Biograf", který získal řadu ocenění doma i v zahraničí. Její filmy byly promítány na všech světových festivalech. Je také autorkou několika animovaných znělek (např. Radio City, Cinemart, ČT2).
Kromě animovaného filmu se úspěšně zabývá ilustrováním knih pro děti. Řada z nich obdržela ocenění např. v soutěži o Nejkrásnější knihu roku nebo Zlatou stuhu.. V roce 2001 zastupovala ČR na UNESCO World-wide Workshop of Illustrators.
V současné době pracuje na pokračování autorského seriálu pro ČT "O Kanafáskovi", celovečerním animovaném filmu podle knihy Pavla Šruta "Lichožrouti" a na druhém dílu knihy "Lichožrouti - Tajemství africké ponožky".

11. prosince odpoledne proběhne výtvarná dílna pro děti od 4 do 10 let za přítomnosti autorky, při níž si každý může vyrobit svého lichožrouta. V 16.30 proběhne oficiální zahájení výstavy, v jehož rámci proběhne scénické čtení z knihy o lichožroutech v podání pražských herců.

Po dobu trvání výstavy prodej knih ilustrovaných Galinou Miklínovou. 11.12. možnost nechat si knihu podepsat autorkou.

K výstavě vychází skládanka

K výstavě bude připraven doprovodný program pro nejmenší.

http://www.galinamiklinova.cz/ilu

 

 ZPĚT NA ARCHIV VÝSTAV