Výstavy - Archiv výstav - Oblastní galerie V Liberci
HLEDAT
  
1 2

12. 09. 2009 – 20. 09. 2009

Liebiegové a Liberec

Výstavu Liebiegové a Liberec jsme připravili ve spolupráci s libereckým pracovištěm Národního památkového ústavu. Výstava představí vybrané památky, jejichž vznik je spojen s rodinou Liebiegů.

Letošním národním motem dnů evropského dědictví je „Památky měřené časem“. Pro výstavu jsme vybrali několik významných staveb v Liberci, které vznikly díky rodině Liebiegů, namátkou připomeňme Liebiegovo městečko, Liebiegův palác (dnešní budova Oblastní galerie), Libereckou výšinu, tovární areál bývalé Textilany, Liebiegovu vilu a další architektonické památky. Zcela v duchu letošního motta Dnů evropského dědictví budou tyto stavby představeny na dobových fotografiích, které budou konfrontovány s fotografiemi dnešního stavu.

Komentovaná prohlídka výstavy je naplánovaná na čtvrtek 17. září od 17 hodin. Výstavou nás provede její autorka Mgr. Petra Šternová z Národního památkového ústavu. Výstava bude přístupná na nádvoří Oblastní galerie v Liberci od 12. do 20. září 2009. Výstava se koná díky finanční podpoře Libereckého kraje.

 ZPĚT NA ARCHIV VÝSTAV