Výstavy - Archiv výstav - Oblastní galerie V Liberci
HLEDAT
  
1 2 3 4

13. 07. 2017 – 01. 10. 2017

Giacometti - Picasso - Chirico

Sbírka Helmuta Klewana

Helmut Klewan, dřívější mnichovský galerista, shromáždil unikátní kolekci několika set uměleckých děl významných osobností evropského výtvarného umění 20. století. Jeho zájem se dále soustředí na rakouské poválečné umění. Výstava, která byla nejprve představena v Kunstsammlungen und Museen Augsburg a poté v galerii Belveder ve Vídni představí umělce, kteří v České republice ještě nikdy nevystavovali!

Na výstavě najdete více než 150 uměleckých děl od 60 autorů ze soukromé sbírky Helmuta Klewana. Jeho sbírka zahrnuje výjimečná díla klasické moderny a v jejím rámci také významný soubor rakouského poválečného umění. Ve sbírce jsou zastoupeny obrazy, grafiky a sochy Alberta Giacomettiho, Pabla Picassa, Giorgio de Chirica, Kurta Schwitterse, Jeana Dubuffeta, Francis Bacona, Marie Lassnig, Arnulfa Rainera, Güntera Bruse a mnoha dalších světově známých umělců.

 

Komentované prohlídky s Annou Habánovou: 17. srpna a 7. září, vždy v 10:30 a 17 hodin.

 

PRODLOUŽENÍ OTVÍRACÍ DOBY!

Pro velký zájem bude výstava Giacometti - Picasso - Chirico od čtvrtka 28. 9. do neděle 1. října otevřena od 10 až do 19 hodin! (Ve čtvrtek 28. 9. je navíc tradičně vstup zdarma do celé galerie.)

 ZPĚT NA ARCHIV VÝSTAV