Doprovodné programy - Archiv - Oblastní galerie V Liberci
HLEDAT
  

05. 08. 2014 – 30. 12. 2014

Nabídka programů pro školy a školky ke stálým expozicím

září - prosinec 2014

Oblastní galerie nabízí animační doprovodné programy ke stálým expozicím pro různé věkové skupiny s mezipředmětovými přesahy. Program je možné objednat na libovolnou hodinu dle domluvy v otevírací době galerie. Tento typ programů se odehrává přímo v prostorech stálých expozic, jejich součástí bývají dramatické či výtvarné etudy, pracovní listy, živý výklad, hry apod.

Přihlášky na programy: +420 485 100 435 / adela.pomothy@ogl.cz / sarka.stanovska@ogl.cz
Upřednostňujeme mailové objednávky. Při telefonických objednávkách prosíme o trpělivost. Lektorské oddělení je stále v pohybu a často mimo kancelář.

TýJo!
Cílová skupina: MŠ
Délka programu: 60 minut
Vazby na předměty: VV, Čjs, Čs

Umělecká díla vyprávějí příběhy. Náš příběh se vine jako provázek celou galerií. Pojďme společně najít jeho začátek a konec. Animační program je určen nejmenším, pro které je to mnohdy první setkání s institucí galerie a vystavovanými exponáty. Lektor pomocí her a animačních aktivit seznámí děti s prostředím galerie a s díly, se kterými se v jejích prostorách mohou setkat. 

V galerii jako doma
Cílová skupina: ZŠ 1. – 4. třída
Délka programu: 90 minut
Zaměření: VV, Čjs, Čs, Veg, D, Dv

Většina návštěvníků ví, jak by se měla v galerii chovat. Ale co se zkusit seznámit s galerií trochu netradičně. V animačním programu si společně projdeme všechna patra instituce, vysvětlíme si, kde bydlí obrazy a co se s nimi děje když zrovna nejsou vystavené. Budeme si v galerii hrát s holandskými mistry na rybáře, s rodinou Liebiegů na bohaté továrníky, s moderními plátny na lovce kmene Budžu-Budžu nebo třeba na obchodující mořeplavce.

Neobyčejné příběhy obyčejných věcí 
2. stupeň ZŠ a SŠ
Délka programu: 90 minut
Zaměření na oblast: VV, Čjs, Čs, D 
Prioritně je program určen výtvarným kroužkům a školám s výtvarným zaměřením.

Animační program s pracovním listem se věnuje vybraným dílům napříč stálými expozicemi. Díla mají společný námět, kterým je zátiší. Téma plné symbolů společnosti a doby, ve které bylo namalováno. Vyzkoušíme si ho přečíst jako knihu a zábavnou formou zprostředkovat mladším žákům. 

Do Lázní bez plavek 
Cílová skupina: ZŠ 2. stupeň, gymnázia, SŠ, SUPŠ, VOŠ, VŠ
Délka programu: 90 minut
Zaměření: D, Čjs, Čs, Muv

Komentovaná prohlídka obohacená o animační aktivity je určená žákům a studentům, kteří se chtějí seznámit s historií slavné liberecké budovy. S trochou fantazie se s lektorem přesunou do doby, kdy se celé město chodilo koupat a umývat do Lázní. Prohlédnou si fotografie stavby před a po rekonstrukci a udělají si vlastní obrázek o problematice rekonstrukce historických budov.

PROGRAMY A DALŠÍ INFORMACE KE STAŽENÍ ZDE!

ZPĚT NA DOPROVODNÉ PROGRAMY ARCHIV