Doprovodné programy - Archiv - Oblastní galerie V Liberci
HLEDAT
  

01. 04. 2013 – 30. 06. 2013

SE ŠKOLOU DO GALERIE!

květnová a červnová nabídka pro předškoláky, školáky a studenty

Využijte možnost předprázdninových školních výletů a putujte i do galerie za zábavou i poznáním.

1/ CESTA POD JEŠTĚDEM / Od 6. května do 9. června 2013.

Doprovodný program pro žáky a studenty od 9 let (od 4. třídy) inspirovaný Ještědem. Seznámení s  výstavou regionálních výtvarníků a cesta pod Ještědem. Jak nás ovlivňuje prostředí, ve kterém žijeme? Máme rádi Ještěd? A proč? Původně byl program směrován na outdoor, po dalším zvážení však zůstaneme v galerii. V případě hezkého počasí expandujeme na nádvoří galerie.

 

2/ GÉNIUS A TULÁK V DOBÁCH RENESANCE / ALBRECHT DÜRER / Od 17. června 2013

Speciální nabídka prohlídky výstavy připravená pro předškoláčky, žáky a studenty. Nenechte si ujít prohlídku výstavy téměř kompletní grafiky jednoho z nejznámějších renesančních umělců. Výstava roku!

Programy jsou v nabídce

a) pro předškolní děti a děti do 8 let - výroba tuláckého klobouku a hole a grafická miniatura

b) školáky a studenty od 9. let - seznámení se s osobností A. Dürera, některými grafickými technikami a malý výtvarný workshop na výrobu renesanční grafické miniatury. 

 

3/ V ZÁKULISÍ

od 3. do 28. června 2013

Prohlídka pro žáky a studenty od 12 let. Co se odehrává v galerijním zákulisí. Co musíme udělat před výstavou? Jak se transportují umělecká díla? Kolik v galerii pracuje lidí a co vlastně dělají? Přijďte si poslechnout více o naší práci, o technických detailech a věcech ukrytých "za oponou". Přijďte se zeptat, podívat se na místa vyhrazená „pro zaměstnance“ přijďte se seznámit.

 

ZPĚT NA DOPROVODNÉ PROGRAMY ARCHIV