Doprovodné programy - Archiv - Oblastní galerie V Liberci
HLEDAT
  

01. 05. 2013 – 08. 06. 2013

Muzejní noc pod Ještědem 2013

Sobota 8. 6. 2013, 18 – 24 hodin

Již 9. ročník tradiční akce! Noční prohlídky kulturních institucí s bohatým doprovodným programem. Akce pořádaná Severočeským muzeem v Liberci, iQ parkem v Centru Babylon a Oblastní galerií v Liberci Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Do akce se zapojí rovněž Galerie U Rytíře v Liberci a Dům Jany a Josefa V. Scheybalových v Jablonci nad Nisou.

 

 

Každý zájemce může ve večerních hodinách putovat po muzeích a galeriích v Liberci i Jablonci. Mezi městy i instirucemi můžete cestovat historickými autobusy i tramvajemi ZDARMA!

Připraven pro Vás bude bohatý program – výstavy, doprovodné programy, výtvarné workshopy, představení i koncerty. Tentokrát na téma Ještěd, protože Ještěd slaví v roce 2013 své čtyřicáté narozeniny!

PROGRAM OBLASTNÍ GALERIE V LIBERCI:

18.00 Zahájení výtvarných workshopů: Ještěďáček – Výroba magnetické figurky Ještěďáčka / Světelné objekty – výroba světelných objektů a stínidel ve tvaru Ještědu.

19.00 Nesmrtelný Polibek / Historické pozadí a okolnosti vzniku obrazu Bohumila Kubišty Polibek smrti, jeho tajemství a příběhy. / Anna Habánová

20.00 Koncert / Zazpívají žáci Pražské konzervatoře Josef Kurfiřt a Kristýna Šorsáková, klavírní doprovod Eva Dvořáková

21.00 Pod Ještědem / současné výtvarné umění pod Ještědem / Markéta Kroupová

22.00 V zákulisí / Co se odehrává v galerijním zákulisí. Co musíme udělat před výstavou? Jak domlouváme zahraniční zápůjčky? Jak se transportují umělecká díla? Kolik v galerii pracuje lidí a co vlastně dělají? Přijďte si poslechnout více o naší práci, o technických detailech a věcech ukrytých "za oponou". Přijďte se zeptat, přijďte se seznámit.)

23.00 Divadlo MimotaurusDivadelní představení do tmy

Možnost až do 24 hodin shlédnout probíhající výstavy a stálé expozice.

Občerstvení zajištěno / Speciální možnost zakoupit a ochutnat domácí bratwurst ze Žitavy, vyrobený dle původní receptury z 18. století -  přímo od výrobce.

JEŠTĚĎÁČEK / Tvořivý workshop pro malé i velké! Vyrobte si vlastní kolekci panáčků Ještěďáčků! V Muzeu Skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, v Oblastní galerii v Liberci a v Severočeském muzeu v Liberci můžete získat zdarma rozmanité dřevěné figurky Ještěďáčků. V každé instituci si můžete ozdobit jinou figurku – V jabloneckém muzeu vytvoříte Ještěďáčka v podobě korálkového přívěšku na klíče, v libereckém muzeu panáčka zdobeného textilní technikou, v liberecké Oblastní galerii zase panáčka jako barevný magnetek.

KONRÁD / SPECIÁLNÍ EDICE NEALKOHOLICKÉHO PIVA K MUZEJNÍ NOCI / V Muzeu Skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, v Oblastní galerii v Liberci, v Severočeském muzeu v Liberci i v iQ parku můžete získat speciální edici nealkoholického piva, která vznikla k příležitosti Muzejní noci pod Ještědem. Každá instituce má vlastní etiketu!

PROGRAMY OSTATNÍCH INSTITUCÍ: 

MUZEUM SKLA A BIŽUTERIE V JABLONCI NAD NISOU

DŮM JANY A JOSEFA V. SCHEYBALOVÝCH

SEVEROČESKÉ MUZEUM V LIBERCI

GALERIE U RYTÍŘE V LIBERCI

 

 

ZPĚT NA DOPROVODNÉ PROGRAMY ARCHIV