Doprovodné programy - Archiv - Oblastní galerie V Liberci
HLEDAT
  

15. 08. 2011 – 02. 12. 2011

Místo pro slovo

26. září - 2. prosince 2011

Doprovodný program pro studenty o Květě Pacovské. Když vyslovíte jméno Květa Pacovská v Čechách, málokdo ví. Přitom ve světě je synonymem toho nejlepšího v oblasti knižní ilustrace...autorka se však nevěnuje pouze ilustraci, ale také grafice, malbě, nebo prostorovým instalacím...

 

Přesto, že byla výstava Květy Pacovské bohužel zrušena, doprovodný program pro školy o této výjimečné výtvarnici proběhne.

Na školy i školky čeká v galerii speciální instalace, přibližující tvorbu známé umělkyně Květy Pacovské.

V černém „tunelu" plném písmen si představíme počítačovou hru Alphabet od Květy Pacovské, společně zasáhneme do geometrického díla této umělkyně, prohlédneme si její fantastické autorské knihy a seznámíme se s jejím dílem formou reprodukcí.

Cílová skupina: žáci 8. - 9. tříd ZŠ, SŠ, SUPŠ, gymnázia

Délka programu: 90 minut

V  průběhu programu se dozvíme spoustu zajímavých informací o životě a tvorbě Květy Pacovské, složíme báseň - text, který následně výtvarně zpracujeme. Ve výtvarné části společně zakomponujeme slova do obrazu, do objektu, do knihy. Součástí programu bude také obrazová prezentace, v níž budeme sledovat minimalismus, konceptualismus a lettrismus díle Květy Pacovské. Společně najdeme inspirační zdroje pro naši tvorbu i život.

 

 

 

ZPĚT NA DOPROVODNÉ PROGRAMY ARCHIV