Doprovodné programy - Archiv - Oblastní galerie V Liberci
HLEDAT
  

15. 08. 2011 – 02. 12. 2011

Tužka, nůžky, papír

15. října - 2. prosince 2011

Nechme papír, ať nás překvapí, práce s ním nás polapí!

Doprovodný program pro děti od 3. do 7. třídy ZŠ o Květě Pacovské. Když vyslovíte jméno Květa Pacovská v Čechách, málokdo ví. Přitom ve světě je synonymem toho nejlepšího v oblasti knižní ilustrace...autorka se však nevěnuje pouze ilustraci, ale také grafice, malbě, nebo prostorovým instalacím.

Přesto, že byla výstava Květy Pacovské bohužel zrušena, doprovodný program pro školy o této výjimečné výtvarnici proběhne.

Na školy čeká v galerii speciální instalace, přibližující tvorbu známé umělkyně Květy Pacovské.

V černém „tunelu" plném písmen si představíme počítačovou hru Alphabet od Květy Pacovské, společně zasáhneme do geometrického díla této umělkyně, prohlédneme si její fantastické autorské knihy a seznámíme se s jejím dílem formou reprodukcí. Samozřejmě nebude chybět ani výtvarný workshop.

Cílová skupina:  děti od 3. do 7. třídy ZŠ

Délka programu: 90. minut

Papír je běžnou součástí života každého z nás, může nás ještě vůbec něčím překvapit? Věřte, že může! Dokážeme si to na výstavě Květy Pacovské, která ho umí mistrně přetvořit v umělecké dílo!

Program bude zaměřený na knihu jako objekt. V průběhu výstavy si představíme tvorbu Květy Pacovské a představu o její práci si dotvoříme za pomoci krátké prezentace představující její rozmanitou práci. V průběhu výtvarného workshopu vytvoříme vyřezávaná leporela podle Květy Pacovské, poskládáme kolážové příběhy písmen a písmenek. Čeká nás práce s papírem, kniha se promění v našich rukách v objekt, vyrobíme vlastní knižní prořezávané záložky. Inspirací nám bude tvorba Květy Pacovské.

OBJEDNÁVAT SE MŮŽETE V ČASOVÝCH BLOCÍCH OD 8.30/10.30/12.30/14.30 OD SRPNA 2011 NA TEL. ČÍSLE +420 485 100 325 NEBO NA MAILOVÉ ADRESE adela.pomothy@ogl.cz

 

 

ZPĚT NA DOPROVODNÉ PROGRAMY ARCHIV