Doprovodné programy - Archiv - Oblastní galerie V Liberci
HLEDAT
  

18. 04. 2011 – 23. 04. 2011

Velikonoce na bílo

23. dubna 2011 od 10.00 do 13.00 hodin

Jarní víkendová tvořivá dílna s velikonoční tématikou proběhne na Bílou sobotu 23. dubna od 10.00 do 13.00 hodin. Dílna bude otevřena pro všechny tvořivé rodiče s dětmi a vyrobíme si velikonoční a jarní ozdoby všeho druhu.

 

Právě o Bílé sobotě se připravovaly obřadní i sváteční pokrmy, pekly se mazance i velikonoční beránci, pletly se pomlázky a zdobila se vajíčka. Dozvíme se něco o tradičních sobotních zvycích a vyrobíme si velikonoční pomlázky, ozdobíme velikonoční vejce, vytiskneme na grafickém lisu velikonoční obrázky, vytvoříme velikonoční a jarní ozdoby všeho druhu.

Dílna bude zahájena v 10.00 hodin velikonočním pásmem v podání Barviček z MŠ Jeřmanická. V případě hezkého počasí budeme tvořit na nádvoří oblastní galerie. Součástí akce bude drobné samoobslužné občerstvení.

Po zaplacení vstupu do galerie je dílna pro návštěvníky přístupná volně.  Některé výrobky z dílny se budou prodávat za drobný poplatek, pokrývající materiál. (Vstup do galerie: dospělí 50,-, děti 20,-, děti do 10 let zdarma)

S SEBOU SI PŘINESTE: vyfouknutá či uvařená vejce, která chcete ozdobit, vhodné oblečení (děti) na vyrábění.

 

ZPĚT NA DOPROVODNÉ PROGRAMY ARCHIV