Doprovodné programy - Archiv - Oblastní galerie V Liberci
HLEDAT
  
1 2

01. 05. 2011 – 04. 06. 2011

Liberecká muzejní noc 2011

4. června 2011

Již 7. ročník tradiční akce pořádaný Severočeským muzeem v Liberci, iQ parkem v Centru Babylon a Oblastní galerií v Liberci. Na programu Muzejní noci 2011 v Oblastní galerii v Liberci se dále podílí Hudební mládež České republiky s projektem Duhová bouře.

Víte, že předměty vyprávějí příběhy? Na Muzejní noc pro Vás Oblastní galerie připravila několik interaktivních aktivit na toto téma. Mimo samoobslužných workshopů a volného vstupu do expozic a výstav, čeká na návštěvníky například výroba lampionů a světelných obrazů, komentované prohlídky, hudební a pohybová vystoupení Hudební mládeže nebo divadlo Mimotaurus se Starou pověstí. Oblastní galerie bude pro návštěvníky otevřena po celý den zdarma.

 

Program:

10:00 / Otevření galerie, možnost shlédnout stálé expozice a krátkodobé výstavy (Markus Lüpertz, Mýtus a Metamorfóza / Lubomír Typlt, Kdo bydlí v srdečních komorách?).

10:00 -24:00 / Celodenní samoobslužné workshopy pro všechny návštěvníky.

Příběhy galerijních předmětů / Víte na co se v galerii používají například blind rámy, sokly, pasparty nebo kapa desky? Víte v čem, se převáží obrazy, nebo kdo je před výstavou instaluje na stěny? Přijďte se seznámit s všedním životem galerijních předmětů!

Dotkni se obrazu / Martin Velíšek, postmodernistická parafráze obrazu Měsíční krajina s větrníky od Eugéna Jettela, se kterou si může každý návštěvník pohrát.

Vidět v barvě / Vyrob si fantastické 3D brýle, v kině tě pak nikdo nepřehlédne!

14.00 - 16.00 Rozsviť galerii / Workshop na výrobu lampionů, svítidel a světelných obrazů, kterými rozsvítíme galerii, výtvarný workshop vedený lektorem (následně v průběhu celé noci samoobslužně k dispozici).

17.00 Komentovaná prohlídka k nově instalované expozici Nizozemského malířství 16. - 18. století s Mgr. Zuzanou Štěpanovičovou. 

18.00 Taneční vystoupení Hudební mládeže Liberec

19.00 Koncert violoncello, klavír (Vladimír Sůva), který finančně podpořil Rakouský svaz skladatelů a Český hudební fond.

19.30 Komentář k obrazu Měsíční krajina s větrníky od Eugéna Jettela, k němuž bude v galerii dočasně umístěna jeho parafráze od Martina Velíška. Mgr. Zuzana Štěpanovičová

20.00 Žijí mezi námi aneb Výtvarníci současného Liberecka (Benda, Měřička, Nepasický, Stolín a spol.)Přednáška o současném libereckém umění s Mgr. Markétou Kroupovou.

20.00 Koncert pořádaný Hudební mládeží Liberec

21.00 Divadlo Mimotaurus - Stará pověst / Komorní skladba pro jednoho herce, housle, píšťalu a pár maňásků. Autorský text, vycházející ze znalosti ranně-středověkých legend, je alegorií o touze po ideálech a obětech, jež je třeba přinést k jejich dosažení. Hrdinou inscenace je kníže Gradoboř, který má všechno - je krásný, bohatý a silný. A chce ještě víc. Chce létat. Tato schopnost však odjakživa patřila pouze těm, které nic nesvazuje s čímkoli přízemním...Tato inscenace získala ocenění na festivale Solistów Lalkarzy v Łódźi, Polsko.Napsal, režie, výprava, hudba, obsazení: Dominik Tesař

22.00 Galerií od sklepa až na půdu - prohlídka nočních zákoutí galerie s ředitelem Mgr. Janem Randáčkem.

 

Více fotografií najdete zde:

Muzejní noc v galerii 2011

ZPĚT NA DOPROVODNÉ PROGRAMY ARCHIV