Doprovodné programy - Archiv - Oblastní galerie V Liberci
HLEDAT
  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

05. 01. 2011 – 19. 03. 2011

Světlo/Barva/Prostor/Série výtvarných kurzů pro dospělé _OPAKOVÁNÍ!

22. ledna / 26. února / 19. března 2011

KURZY JSOU JIŽ PLNĚ OBSAZENY!


Pro velký úspěch opakuje Oblastní galerie sérii kurzů kresby s Ilonou Chválovou na témata Světlo, Barva, Prostor.Výtvarnice a pedagožka Mgr. Ilona Chválová předává výtvarné postupy a techniky nezaměnitelným a osobitým způsobem a s výukou má dlouholeté zkušenosti nejen z půdy Technické univerzity v Liberci. Série tří kurzů na téma SVĚTLO, BARVA, PROSTOR je vhodná pro dospělé (od 16 let). Zájemci se mohou zúčastnit jednotlivých kurzů nebo si mohou předplatit všechny tři kurzy za zvýhodněnou cenu.

 

Výtvarný kurz_prostor2_2011

VÝTVARNÝ KURZ SVĚTLO / 22. LEDNA 2011 OD 10.00 DO 17.00 HODIN

Světlo je základní podmínkou života a zákonitě i jedním z určujících médií výtvarného umění.
Výtvarná dílna bude hledat a odkrývat různé možnosti práce s tímto médiem v tvorbě. Budeme pracovat s redukcí na bílou a černou (v kresebných technikách) ale i s barvou pod vlivem světla (valéry barev). V expozici Oblastní galerie v Liberci se budeme inspirovat především těmi kapitolami, pro něž hrálo světlo významnou úlohu - tedy v barokní malbě, v impresionistickém umění a v symbolismu.

VÝTVARNÝ KURZ BARVA / 26. ÚNORA 2011 OD 10.00 DO 17.00 HODIN

Téma barvy bezprostředně navazuje na předešlou sobotní výtvarnou dílnu, kdy jsme se soustředili na světlo. Bez světla by nebylo barev a naše barevné vidění je světlem podmíněno. Každá barva pod vlivem světla mění svou valérovou škálu, technicky ji docílíme přimícháním bílé a černé. Dalším zajímavým aspektem barev v malířství jsou jejich vzájemná setkání, například dvojice komplementárních barev. Všechny barvy, které chceme v obraze použít, odpovídají fyzikální světelné podstatě spektra základních barev, červené, žluté a modré. Barva je nejvýraznějším emocionálním výrazovým prostředkem malířství.

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY:

S SEBOU SI NA KURZY PŘINESTE: pohodlné oblečení případně obuv na přezutí, vlastní čaj/kávu(k dispozici rychlovarná konev), hadr, velký plochý štětec, jeden černý + jeden bílý pastel.
V PŘÍPADĚ DOTAZŮ KONTAKTUJTE GALERIJNÍ LEKTORKU ADÉLU POMOTHY (adela.pomothy@ogl.cz / 725558413)


 

 

Výtvarný kurz_Světlo2

 

Výtvarný kurz_barva2_2011

ZPĚT NA DOPROVODNÉ PROGRAMY ARCHIV