Doprovodné programy - Archiv - Oblastní galerie V Liberci
HLEDAT
  
1

01. 08. 2010 – 30. 09. 2010

Sběratel Anton Randa (1864 – 1918) - doprovodné akce

30. 9. – 28. 11. 2010

Oblastní galerie v Liberci ve spolupráci s Městskou galerií My v Jablonci připravuje společný projekt spojený s výstavou Sběratel Anton Randa (1864 - 1918) Kulturně - historický projekt se uskuteční 30. 9. - 28. 11. a klade si především dva cíle: popularizovat významnou, ale téměř neznámou osobnost historie Jablonce nad Nisou a odborně zpracovat Randovu grafickou sbírku, kterou nyní spravuje liberecká galerie.

Anton Randa, sběratel a mecenáš, působil od roku 1895 jako lékař v Jablonci nad Nisou. Zasloužil se nejen o rozkvět kultury v tomto městě, ale také o celkový rozvoj. Na projektu spolupracuje Oblastní galerie v Liberci a Městská galerie MY v Jablonci nad Nisou, v níž bude souběžně probíhat druhá část výstavy.


 

 

V rámci projektu připravujeme komentované přednášky, tvůrčí dílny a další doprovodné programy pořádané v Oblastní galerii v Liberci a v Jablonecké galerii My.

Liberecká galerie připravuje doprovodný program pro školy a komentované prohlídky, v Jablonci se uskuteční například projektový den v prostorách gymnázia Dr. Randy, tvůrčí dílna pro členy kroužku regionální historie při ZŠ Arbesova a vybrané žáky dalších škol. V obou galeriích proběhnou přednášky a besedy s obrazovým doprovodem na téma sběratelství a mecenášství doby Antonína Randy.

Gymnázium v ulici Dr. Randy, Jablonec nad Nisou - více zde

Výtvarný workshop_grafický experiment

ZPĚT NA DOPROVODNÉ PROGRAMY ARCHIV